Zakończył się Kongres Polska Bezpieczna - Nobilis Media

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:Zakończył się Kongres Polska Bezpieczna
     

     W dniach 11 i 12 października odbył się w Szczecinie Kongres Polska Bezpieczna, którego kluczowym elementem była konferencja Security Forum Szczecin odbywająca się pod tytułem : Bezpieczny region. Bezpieczna Polska. Przemysł obronny, energetyka, bezpieczeństwo społeczno-ekonomiczne.
 
     Kongres został przygotowywany pod patronatem Joachima Brudzińskiego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej oraz Michała Jacha Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Kongres Polska Bezpieczna miał na celu upowszechnianie wiedzy o aktualnym stanie bezpieczeństwa naszego państwa oraz promowanie postaw patriotycznych i wpisywał się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.

     Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne jest dzisiaj jednym z kluczowych pojęć , które definiuje to czy dany kraj jest miejscem stabilnym dla rozwoju społeczno - ekonomicznego. Jesteśmy przekonani , że Kongres Polska Bezpieczna przyczyni się do pogłębienia wiedzy i wzmocnienia zaufania do instytucji państwowych , ale i wzmocnienia postaw patriotycznych.

      W kongresie uczestniczyli przedstawiciele rządu i Sejmu RP m.in. : wiceminister Obrony Narodowej Tomasz Zdzikot, wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć , Przewodniczący Sejmowej Komisji ON Michał Jach, Artur Szałabawka, Leszek Dobrzyński, Sylwester Chruszcz. W Kongresie wzięli również licznie udział przedstawiciele Sił Zbrojnych, m.in.: szef sztabu Generalnego gen. broni Rajmund Andrzejczak, dowódca Wielonarodowego Korpusu Północny – Wschód gen. broni Sławomir Wojciechowski , gen. dyw. Dariusz Łukowski - Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, gen. bryg. Piotr Trytek – dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej, a także komendanci wojewódzcy Policji i Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Staśkiewicz i nadinspektor Jacek Cegieła .

     Podczas dwudniowego Kongresu dyskutowano o różnych aspektach bezpieczeństwa wewnętrznego jak i zewnętrznego , w tym rozwoju infrastruktury portowej na terenach Pomorza Zachodniego, która będzie w stanie przyjąć zwiększone ilości transportów wojskowych w sytuacji kryzysowej.

Podczas Gali Kongresu, która odbyła się 11 października w Sali S1 Radia Szczecin wręczono też nagrody „Nobilisy 2018”. Zachodniopomorscy strażacy i Wielonarodowy Korpus NATO w Szczecinie a w kategorii Redakcja Roku Radio Szczecin zostali nagrodzeni Nobilisami. To nagrody dla najbardziej zasłużonych ludzi, instytucji i firm w zakresie obronności oraz bezpieczeństwa kraju.
Wyróżnienia zostały przyznane przez niezależny komitet doradczy Nobilis Media.
Gala ich wręczenia odbyła się w czwartek w studiu S1 Radia Szczecin w ramach Kongresu Polska Bezpieczna. Nobilis z łac. kogoś kto postępuje dobrze, uczciwie, w sposób wspaniałomyślny, prawy, sprawiedliwy, bezinteresowny

- Przyjmuję to jako reprezentant strażaków, którzy zrobili kawał dobrej roboty - powiedział Jacek Staśkiewicz, zachodniopomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

- Był to duży wysiłek, ale Korpus jest zrośnięty symbolicznie ze Szczecinem - przyznał gen. broni Sławomir Wojciechowski, dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. Nobilisa otrzymało też Radio Szczecin. - Regularnie relacjonujemy wydarzenia na poligonie drawskim, a także te poza granicami kraju. Nasi reporterzy wyjeżdżali zarówno do Iraku jak i Afganistanu - mówił Artur Kubaj, prezes Radia Szczecin. Nagrody zostały wręczone po raz drugi.

     Podczas Kongresu podsumowaliśmy również akcję 1000 książek na 100- lecie odzyskania niepodległości. Przez blisko trzy lata organizowania konferencji w ramach Security Forum Szczecin Nobilis Media , który zajmuje się również działalnością wydawniczą , przekazał uczestnikom szkoleń odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe, przedstawicielom służb mundurowych , a także szkołom 1000 podręczników i książek o tematyce związanej z bezpieczeństwem i obronnością, w tym ostatnio wydany Elementarz Bezpieczeństwa Pomorza Zachodniego.

    W imieniu Organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim Partnerom Kongresu Polska Bezpieczna, którzy w różny sposób wsparli to niezwykle ważne wydarzenie.
Z poważaniem

Kmdr por. rez. Artur Bilski
Prezes Zarządu think tanku Nobilis Media
mobile: +48 512 488 229 NIP: 851-310-21-12 e-mail: biuro@nobilismedia.pl |nobilismedia.pl

___________________________________________________________________________________________________________________________________

NASZYMI PARTNERAMI SĄ:                                                                


Szybki kontakt:

tel. 512 488 229

e-mail: biuro@nobilismedia.pl


Numer konta do zamówień:

Nazwa banku: BNP PARIBAS BANK POLSKA
79 1600 1260 0004 0907 3757 5001


Dane kontaktowe:
Nobilis Media sp. z o.o.

ul. Kopańskiego 19/21. 71-050 Szczecin

NIP: 8513102112

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego