Systemy antydronowe w Szczecinie - Nobilis Media

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:Systemy antydronowe w Szczecinie 
   
      „Bezzałogowe systemy powietrzne. Systemy antydronowe i audyt bezpieczeństwa" z zastosowaniem poszerzonej rzeczywistości dla ochrony infrastruktury przemysłowej i obronnej" - to hasła międzynarodowej konferencji szkoleniowej w Hotelu Park w Szczecinie, która odbyła się 10 grudnia.

     Konferencja organizowana była przez think tank Nobilis Media we współpracy i pod patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu, gdzie stacjonują amerykańskie drony MQ-9 Reaper z 52. Grupy Ekspedycyjnej Amerykańskich Sił Powietrznych. Monitorują one bezpieczeństwo Europy Środkowo-Wschodniej.

     Prelegentami byli m.in. płk Clayton Sanders, dowódca tej Grupy i dowódca 12 Bazy BSP płk Łukasz Andrzejewski, którzy mówili o współpracy polsko – amerykańskiej w zakresie wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa Europie Środkowo – Wschodniej. Wśród prelegentów znaleźli się również przedstawiciele największych polskich spółek jak, Hertz Systems, czy Terra Hexen , które produkują systemu antydronowe nie tylko na rynek polski. O swoich doświadczeniach z wykorzystaniem BSP do inspekcji łopat farm wiatrowych mówili również przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej Energia Odnawialna.

     Udział w konferencji szkoleniowej wzięło udział blisko 70 osób , przedstawicieli infrastruktury krytycznej, w tym prezesi zarządów, dyrektorzy i kierownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo zakładów i firm z całej Polski , w tym Przedsiębiorstwa Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport Sp. z o.o. z Gdańska, Morskiego Portu Police, Europol Gazu S.A. z Warszawy, Zakładów Chemicznych Police , Elektrowni Dolna Odra , PGE Energetyka Odnawialna , Urzędu Morskiego w Szczecinie , Akademii Morskiej w Szczecinie , PKP S.A. z Warszawy , Polskiej Grupy Zbrojeniowej , czy Lockheed Martin.   

     Celem konferencji było nabycie wiedzy i umiejętności zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii antydronowych, a także racjonalnego funkcjonowania podczas tych sytuacji i likwidowania ich następstw. 
Z poważaniem

Kmdr por. rez. Artur Bilski
Prezes Zarządu think tanku Nobilis Media
tel. kom.: 512 488 229 NIP: 851-310-21-12 e-mail: biuro@nobilismedia.pl |nobilismedia.pl
___________________________________________________________________________________________________________________________________

NASZYMI PARTNERAMI SĄ:                                                                


Szybki kontakt:

tel. 512 488 229

e-mail: biuro@nobilismedia.pl


Numer konta do zamówień:

Nazwa banku: BNP PARIBAS BANK POLSKA
79 1600 1260 0004 0907 3757 5001


Dane kontaktowe:
Nobilis Media sp. z o.o.

ul. Kopańskiego 19/21. 71-050 Szczecin

NIP: 8513102112

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego