Security Forum Szczecin 29 września - Nobilis Media

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:Security Forum Szczecin 29 września


    

     29 września odbyła się jednodniowa, ogólnopolska konferencja w ramach platformy Security Forum Szczecin organizowana we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych i pod patronatem Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Partnerami wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ze Szczecina i Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej z Gdańska . Tematem konferencji był udział polskiego przemysłu w programie budowy farm wiatrowych na Bałtyku.

     Wśród zaproszonych gości, który wzięli udział w wydarzeniu był są wiceminister Ministerstwa Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas , który łączył się z uczestnikami poprzez łącza internetowe, w konferencji uczestniczył również poseł Artur Szałabawka wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a także przedstawiciele głównych inwestorów w elektrownie wiatrowe na Morzu Bałtyckim : Wojciech Dąbrowski Prezes Zarządu PGE S.A. , Krzysztof Kidawa Prezes Zarządu Baltic Power /Grupa Orlen . Wśród prelegentów znaleźli się też przedstawiciele firm , które skorzystają na inwestycjach w farmy wiatrowe jak : dyrektor Aneta Szreder-Piernicka z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście , Michał Śmigielski / Prezes Zarządu Morskiej Agencji Gdynia ,czy Maciej Rek prezes Zarządu Enamor z Gdyni. W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele dziesiątek różnych firm reprezentujących przemysł stoczniowy budowlany i konstrukcyjny jak JPP Marinie, Finomar , Budimex S.A. , Polski Rejestr Statków, Tele-Fonika Kable , które włączą się w procesy przygotowania , projektowania , składowania elementów wież wiatrowych i ich budowę na Morzu Bałtyckim. Konferencja miała a na celu skonkretyzowanie możliwości współpracy i wykorzystania polskiego przemysłu do budowy farm wiatrowych na Bałtyku i wzmocnienia naszej niezależności energetycznej. Farmy wiatrowe to koło zamachowe polskiej gospodarki. Potencjał w Polsce do budowy elektrowni wiatrowych jest bardzo duży. Pierwsza morska elektrownia wiatrowa PKN Orlen ma powstać na zachód od Łeby. Jej koszt szacowany jest na ponad 12 miliardów złotych. To olbrzymia szansa dla naszego przemysłu. Cały koszt planowanych inwestycji to ponad 100 mld złotych. Kluczowe jest zatem pytanie ile z tych pieniędzy zostanie w polskiej gospodarce.
Kmdr por. rez. Artur Bilski
Prezes Zarządu think tanku Nobilis Media


mobile: +48 512 488 229 NIP: 851-310-21-12 e-mail: biuro@nobilismedia.pl |nobilismedia.pl

___________________________________________________________________________________________________________________________________

NASZYMI PARTNERAMI SĄ:                                                                


Fast contact:

mobile +48 512 488 229
e-mail: biuro@nobilismedia.pl


The account number for orders:

Name of bank: BNP PARIBAS BANK OF POLAND
account nr:  79 1600 1260 0004 0907 3757 5001


Contact details:
Nobilis Media sp. z o.o.

ul. Kopańskiego 19/21. 71-050 Szczecin POLAND

NIP: 8513102112

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego