Farmy wiatrowe i infrastruktura krytyczna - Nobilis Media

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:Farmy wiatrowe i infrastruktura krytyczna


    

     Zapraszamy do udziału w Security Forum Szczecin , które odbędzie się 29 czerwca ( wtorek) w Szczecinie w Park Hotelu ,ul. Plantowa 1 . Temat przewodni konferencji to : Farmy wiatrowe . Działania hybrydowe wobec Polski. Audyt bezpieczeństwa dla instytucji państwowych, firm paliwowo – energetycznych, morskiej infrastruktury krytycznej i farm wiatrowych.

Patronat nad Konferencją objął Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony narodowej Michał Jach.

Co to są działania hybrydowe, czy stanowią zagrożenie dla polskiej gospodarki morskiej i naszej obecności na Morzu Bałtyckim? Czy jesteśmy gotowi na ich odparcie ? Ze swej natury konflikt hybrydowy obejmuje działania zarówno konwencjonalne (zbrojne) oraz niekonwencjonalne (nieregularne), prowadzone poniżej progu wojny. Należy podkreślić, że prowadzenie działań w ramach konfliktu hybrydowego może odbywać się już w czasie pokoju.

     Uważny obserwator widzi ,że takie działania hybrydowe są prowadzone bardzo szeroko i często paraliżują procesy decyzyjne w krajach objętych takimi działaniami. Obejmują one przypadki ingerencji w procesy polityczne poszczególnych krajów, wykorzystywanie przestępczości zorganizowanej, różnych klubów, grup paramilitarnych, organizacji społecznych, fundacji , państwowych koncernów, sił specjalnych czy służb wywiadu i bezpieczeństwa do prowadzenia operacji informacyjnych, wywierania wpływu na decyzje podejmowane w poszczególnych krajach czy dokonywanie ataków cybernetycznych.

     Zawsze będziemy przypominać ,że mocna obecność militarna i gospodarcza Polski na Bałtyku jest też kluczem do sukcesów gospodarczych i naszej pozycji w Europie Środkowej i powodzenia koncepcji Trójmorza. Dzisiaj bowiem Bałtyk jest oceniany jako najszybciej rozwijający się akwen w Europie. Tutaj krzyżują się gazociągi i zwiększone dostawy ropy realizowane przez PKN Orlen i skroplonego gazu dla Polski i Europy Środkowej. Niedługo zostanie ukończona budowa w Policach nowego kompleksu petrochemicznego Grupy Azoty , który razem z terminalem LNG w Świnoujściu i wydobyciem gazu z Morza Północnego będzie potężnym zapleczem odbierającym i transportującym surowce drogą przez Morze Bałtyckie i budującym niezależność ekonomiczną Polski i Europy Środkowej. 

     Dlatego zapraszamy do udziału w Konferencji ,żeby budować świadomość zagrożeń , ale i umiejętnie się im przeciwstawiać.


Kmdr por. rez. Artur Bilski
Prezes Zarządu think tanku Nobilis Mediamobile: +48 512 488 229 NIP: 851-310-21-12 e-mail: biuro@nobilismedia.pl |nobilismedia.pl

___________________________________________________________________________________________________________________________________

NASZYMI PARTNERAMI SĄ:                                                                


Fast contact:

mobile +48 512 488 229
e-mail: biuro@nobilismedia.pl


The account number for orders:

Name of bank: BNP PARIBAS BANK OF POLAND
account nr:  79 1600 1260 0004 0907 3757 5001


Contact details:
Nobilis Media sp. z o.o.

ul. Kopańskiego 19/21. 71-050 Szczecin POLAND

NIP: 8513102112

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego