Bezzałogowe systemy powietrzne i podwodne . Systemy antydronowe.
Think tank Nobilis Media zaprasza na ogólnopolską jednodniową konferencję w ramach platformy Security Forum Szczecin, która odbędzie się 10 grudnia w Hotelu Park ul. Plantowa 1 w Szczecinie . Konferencja organizowana jest we współpracy z 12 Bazą Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu , gdzie stacjonują amerykańskie drony MQ-9 Reaper z 52. Grupy Ekspedycyjnej Amerykańskich Sił Powietrznych , które monitorują bezpieczeństwo Europy Środkowo Wschodniej. Prelegentami będą m.in. płk Clayton Sanders / Dowódca 52. Grupy Ekspedycyjnej Amerykańskich Sił Powietrznych w Mirosławcu i dowódca 12 Bazy BSP płk Łukasz Andrzejewski.
Temat konferencji to:
Bezzałogowe systemy powietrzne i podwodne . Systemy antydronowe i audyt bezpieczeństwa z zastosowaniem poszerzonej rzeczywistości dla ochrony infrastruktury przemysłowej .
Warto przypomnieć ,że zgrupowanie sił zbrojnych Rosji w obwodzie kaliningradzkim zostało wzmocnione oddziałem dronów Forpost, które wkrótce zostaną uzupełnione nowocześniejszymi bezpilotowymi maszynami typu Orion i Korsar. Oddział dronów Forpost wszedł w skład odtworzonego w 2018 roku 689. Gwardyjskiego Pułku Myśliwskiego lotnictwa Floty Bałtyckiej, który stacjonuje na lotnisku Czkałowsk pod Kaliningradem. Powołując się na źródło w ministerstwie obrony Rosji gazeta podała, że drony będą patrolować wybrzeże i akwen Bałtyku, a w razie konfliktu zbrojnego będą identyfikować cele i naprowadzać na nie lotnictwo oraz bojowe środki obrony brzegowej. Budowane na licencji izraelskiej firmy IAI drony Forpost o masie startowej 450 kg mogą przebywać w powietrzu do 17,5 godzin przy prędkości 200 kilometrów na godzinę i osiągać pułap 5 tys. metrów. Maksymalna dopuszczalna odległość drona od operatora wynosi 250 kilometrów. Wyposażenie Forpostów pozwala na wykonywanie zdjęć, także dla celów kartograficznych, oraz na rozpoznawanie i zakłócanie środków walki elektronicznej przeciwnika. Izraelski pierwowzór Forposta znany jest jako Searcher.
Celem konferencji organiozwanej przez think tank Nobilis Media jest nabycie wiedzy i umiejętności zapobiegania i przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii , a także racjonalnego funkcjonowania podczas tych sytuacji i likwidowania ich następstw. Podczas konferencji Security Forum Szczecin omówione i pokazane zostaną najnowocześniejsze technologie, które mogą zostać wykorzystane do zwiększenia bezpieczeństwa kluczowej infrastruktury dla państwa polskiego, w tym bezzałogowe systemy powietrzne, systemy andtydronowe , czy systemy monitorujące bezpieczeństwo basenów portowych , czy strategicznych budów hydrotechnicznych .Przedstawiony zostanie system XCarius do prowadzenia audytów bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej z zastosowaniem poszerzonej rzeczywistości.
W trakcie konferencji uczestnicy zapoznają się z metodyką rozpoznawania zagrożeń, oceną ryzyka, budową planów zarządzania kryzysowego, współpracą organów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa , planowaniem, wdrażaniem i monitorowaniem działań związanych za zarządzaniem kryzysowym, oraz usuwaniem skutków zagrożeń. Na życzenie dla uczestników wystawiamy certyfikaty udziału w szkoleniu . Zapytania w sprawie szkolenia biuro@nobilis media.pl lub telefonicznie 512488229.